Ana Sayfa » , , , » Beyin dalgaları geleceğin şifreleri mi?

Beyin dalgaları geleceğin şifreleri mi?

Bitcoin kazan
kabe resimleriBeyin dalgaları ve kalp atışı ölçülerek gelecekte herkesin kendine özel bir şifresi olacak mı? Araştırmalar son hızla devam ediyor. Gelecekte her kişi kendine has bir şifre olabilecek mi?

Araştırmacıların son zamanlardaki çalışmalarından birisi de farklı kişilikleri beyin dalgalarına ve kalp atışlarına göre ayırabilmek.

Mısır'da bulunan İngiliz Üniversitesi profesörlerinden Dr Ken Revette, "Şu anki giriş aygıtlarının bir çoğuna ileride ihtiyaç duymayacağız" diye açıklama yaptı.

Birleşik Krallık'ta bulunan Wolwerhampton Üniversite'sinde yapılan araştırma ile farklı kişilerin, farklı nesnelere verdiği beyin tepkilerinin ölçülerek nasıl kişilerin ayırt edilebileceği araştırılıyor.
Örnek olarak iki kişiye bu kişilerden birisinin annesinin fotoğrafı gösterildiğinde, bu kişilerden birinin annesi olduğu için, diğeri ise o fotoğraftan bir anlam çıkaramadığı için farklı beyin aktiviteleri oluşuyor. Tabii buradaki önemli ilerleme kişilerin beyin aktivitelerinin herhangi bir başlık takmadan ölçülebilir hale geldiğinde olmuş olacak. Şu anki teknolojide beyin aktivitelerinin ölçümü için cihazın kafa ile teması gerekiyor. Başka bir araştırmacı grubu da kişilerin kalp atışlarına göre birbirinden ayrılabileceğini araştırıyor. Örneğin her iki kişinin kalp atışları aynı hızda olsa da, herkesin kalp atışı farklı  özelliklere sahip olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Bilgi Çağı

Gizli Dosyalar Sitesi
Arkadaşlarınla Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Destekleyenler : Domain Ajansı | Domain Fabrikası | TarihE.com
2013. GizliDosyalar.com | Gizli Dosyalar, Gizemli Olaylar Sitesi - Bağzı hakları saklıdır. Genel olarak Copy LEFT
Tema Creating Website Yayın Mas Template
Blogger