Ana Sayfa » , , , » Açıklanamayan Olaylar/Nazca çizgileri

Açıklanamayan Olaylar/Nazca çizgileri

Bitcoin kazan
açıklanamayan olaylar nazca çizgileriPeru’nun güneyinde yer alan Nazca çölü, 450 km2 gibi bir alani kapsıyor. Bu çölü ünlü kılan ise bu koskocaman alanin yüzeyini boydan boya kaplayan ve Nazca Çizgileri olarak bilinen, MÖ 200 ile MS 700 arasında yapıldığı düşünülen çizimler. Çizimler, çölün yüzeyini kaplayan koyu renkteki çakil taslari kaldırılıp alttaki açık renkli yüzeye ulaşılarak elde edilmiş. YIlda sadece 20 dakika yağmur, alan dünyanın en kuru çöllerinden birinde yer aldıkları için binlerce yıl boyunca korunabilmişler.

Çizimlerin arasında balina, kuş, maymun, lama, pelikan, kertenkele, köpek, örümcek, ağaç, eller, kanatlar, çiçek, insanımsı, üçgen, yildiz, yamuk, spiral gibi çok çeşitli şekiller bulunuyor. İnsanımsılardan bir tanesinin bir “astronot” olduğu iddia ediliyor.

Çizimlerin büyüklüklerinden dolayı ne olduklarının yerden anlaşılması imkansız, şekilleri görebilmek için belli bir yüksekliğin üzerinden bakmak gerekiyor.zaten bölge 1920 yılında çöl üzerinden havayoluyla seyahat edilirken keşfedilmiş. Bu resimlerin, yüksekten bakılmadan nasıl bu kadar düzgün çizildikleri ise tam bir muamma.

Tabii ki bu şekillerin uzaylılar için yapılmış olduğu ya da uzaylılar tarafından yapılmış olduğuna dair pek çok teori var. Şekillerin gerçekte ne için yapılmış olduklarını ise büyük ihtimalle hiçbir zaman bilemiyeceğiz ve Nazca Çizgileri dünyanın açıklanamayan en büyük sırlarından birisi olarak kalacak.

Gizli Dosyalar Sitesi
Arkadaşlarınla Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Destekleyenler : Domain Ajansı | Domain Fabrikası | TarihE.com
2013. GizliDosyalar.com | Gizli Dosyalar, Gizemli Olaylar Sitesi - Bağzı hakları saklıdır. Genel olarak Copy LEFT
Tema Creating Website Yayın Mas Template
Blogger